O firmie

VERKATTO - Historia i potencjał

     Od momentu powstania w 1991 roku firma stale się rozwija poszerzając zakres prowadzonej działalności i świadczonych usług. Początkowo spółka zajmowała się produkcją stolarki.

     W 2000 roku powstał market “PSB Standard” oferujący sprzedaż materiałów budowlanych oraz artykułów wyposażenia wnętrz. Zakres świadczonych usług poszerzył się ponadto o transport i logistykę.

     Kolejnym kamieniem milowym w procesie rozwoju firmy było uruchomienie innowacyjnej technologii obróbki metalu i drewna z wykorzystaniem laserowego wycinania kształtów i numerycznie sterowanego centrum obróbczego. Pozwoliło to m.in. na rozpoczęcie produkcji ekspozytorów reklamowych (służących np. do prezentacji płytek ceramicznych) oraz poszerzenie zakresu świadczonych usług o obróbkę metalu (cięcie, gięcie, zgrzewanie itd.). Zakup profesjonalnych ploterów drukujących pozwolił na świadczenie usług z zakresu druku wielkoformatowego zarówno na mediach sztywnych (PCV, płyty drewnopochodne, dibond, szkło) jak i rolowanych (folia, baner, papier).

     Wykorzystując potencjał macierzysty gminy Opoczno i jej bogate złoża surowców w 2010 roku spółka rozwinęła swoją działalność o kopalnie piasku wraz z linią technologiczną do płukania i sortowania kopalin. Kopalnia działa na obszarze ponad 15 hektarów z zachowaniem wszelkich norm ochrony środowiska i zasad bezpieczeństwa pracy. W 2014 roku uruchomiony został dodatkowo węzeł betoniarski.

     Zdobyte, ponad 20-letnie doświadczenie w branży budowlanej, jak również wcześniejsze sukcesy zachęciły nas do stworzenia i rozwoju nowej marki narzędzi – Verkatto.

Scroll to top