KOPALNIA PIASKU I ŻWIRU

Wydobywanie | TransportPiasek jest podstawowym materiałem na każdej budowie.


Jest niezbędnym składnikiem betonu, zapraw budowlanych i podstawowym materiałem konstrukcyjnym w budowie dróg. Wykorzystuje się go przy budowie nasypów, pracach brukarskich, pracach murarskich, czy zasypywaniu fundamentów przy 'stawianiu' domów i obiektów usługowo - produkcyjnych. Ma zastosowanie również w produkcji szkła, jako ścierniwo do czyszczenia stali, do posypywania dróg zimą i do wypełniania piaskownic na placach zabaw.

Żwir to materiał o szerokim zastosowaniu.


Jest naturalnym kruszywem złożonym z różnych skał i minerałów. W zależności od swoich właściwości, żwir ma różne zastosowania:

Żwir frakcji 2 – 8: wykorzystywany jest głównie do produkcji cienkich i średnich wylewek betonowych. Dzięki temu iż jest kolorowy i błyszczący świetnie nadaje się również jako żwir ogrodowy (np. do stworzenia ścieżek).

Żwir frakcji 8 – 16 mm: znajduje zastosowanie przy wyrobie wylewek średnich i grubych, szczególnie schodów, fundamentów i stropów.
Firma VERKATTO specjalizuje się w wydobywaniu oraz transporcie piasku i żwiru.


Kopalnia znajduje się w okolicach miasta Opoczno i działa na obszarze ok. 15 hektarów z zachowaniem wszelkich norm ochrony środowiska i zasad bezpieczeństwa pracy.

Zakład dysponuje innowacyjną linią technologiczną do płukania i sortowania wydobywanych kopalin.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo m.in. piach płukany (frakcja 0-2mm), pospółkę oraz żwir (frakcja 2-8mm, 8-16mm).

Zapewniamy profesjonalizm i terminowość. Mamy za sobą wiele nienagannie zrealizowanych zleceń (m.in. dostawę kruszywa na budowę miejscowej obwodnicy). Jeśli poszukujesz więc materiałów do budowy w okolicy Opoczna – skorzystaj z naszej kompleksowej oferty.

kopalnia piasku i żwiru opoczno kopalnia piasku i żwiru opoczno kopalnia piasku i żwiru opoczno
Sprawdź inne pozycje z naszej oferty:


Beton towarowy

Bloczki betonowe


Zobacz też:


VERKATTO - Polski Producent Narzędzi Ogrodniczych

PSB STANDARD - Hurtownia Materiałów Budowlanych© Betoniarnia/kopalnia VERKATTO